آموزش نحوه بنزین پر کردن فندک زیپو

11/07/2014
توسط زینو گیفت
آموزش نحوه بنزین پر کردن فندک زیپو

قبل از شروع این آموزش این نکته را به خاطر داشته باشید بنزین فندک زیپو حتی زمانی که از فندک استفاده نمی‌شود تبخیر می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که همیشه درب فندک زیپو را بسته نگه داشته اید.

مراقب باشید مراحل زیر را دور از هرگونه منبع آتش یا شعله انجام دهید.

آموزش نحوه بنزین پر کردن فندک زیپو

1. مغزی داخلی فندک را از کیس آن خارج کنید.

2. آن را برگردانید و پد نمدی زیر آن را بلند کنید تا پنبه های داخل مغزی نمایان شود.

نکته: اگر پد به سختی بلند می شود از یک سوزن ته گرد یا وسیله ای مشابه استفاده کنید.

3. بنزین زیپو را به آرامی داخل مغزی بریزید و پنبه های داخل ان را با بنزین اشباع کنید. وقتی پنبه ها کامل اشباع شوند شروع به تغییر رنگ می کنند.

نکته: معزی را بیش از حد از بنزین پر نکنید. اگر فندک بیش از حد پر شود، سوخت نشت می کند. از ریختن بنزین زیپو روی پوست خود خودداری کنید، زیرا باعث تحریک پوست می شود. در صورت تماس با پوست، فوراً مناطق آغشته شده را با آب و صابون ملایم بشویید.

4. مغزی داخلی را دوباره داخل کیس زیپو قرار دهید، مطمئن شوید که بنزین اضافی را از فندک و دستان خود قبل از احتراق فندک پاک کزده اید. اگر روی فندک بنزین نشت کرده است، آن را پاک کنید یا مدت کوتاهی صبر کنید تا تبخیر شود. قبل از احتراق مطمئن شوید که قوطی بنزین زیپو بسته است و هیچ سوختی در مجاورت آن ریخته نشده است .


نکته: اگر قصد دارید فندک زیپو را در جیب خود نگه دارید، پیشنهاد می کنیم آن را از پایین به پایین قرار دهید.

5. با استفاده از انگشت شست، چرخ سنگ چخماق را با حرکت رو به پایین ضربه بزنید تا جرقه ایجاد شود. اگر شعله ظاهر نشد، تکرار کنید.

6. هنگامی که شعله ظاهر شد و استفاده از آن تمام شد، درب آن را ببندید تا خاموش شود. این فندک به خودی خود خاموش نمی شود بنابراین باید درب آن را ببندید.

هشدار: بسته به مدت استفاده، مراقب باشید زیرا ممکن است سطح فندک برای لمس داغ باشد.